Zveřejněno 29. ledna 2022 v rubrice Zajímavosti

Tancem k vyrovnanosti, sebevědomí a radosti z pohybu

Malé děti slyší hudbu a hned se začínají vrtět, a to třeba ještě ani neumí chodit. Co takhle v nich toto nadání podpořit už od raného věku? Přihlášením dítěte do tanečního pohybového kroužku neuděláte chybu. Tanec přináší spoustu benefitů pro tělo i duši - je to velmi všestranná pohybová aktivita, rozvíjí koordinaci, podporuje správné a zdravé držení těla, naučí zapojit různé svalové partie.

Tancem k vyrovnanosti, sebevědomí a radosti z pohybu


Pokud jako rodič stále váháte, co bude pro vaše dítě to pravé ořechové a jakým směrem by se mělo vydat, můžete si být jisti, že díky taneční průpravě bude skvěle fyzicky připraveno na kteroukoli sportovní činnost. Zvládne se rychleji učit novým pohybům a návykům. 


Dokonce nebude opomenuta ani umělecká stránka osobnosti. Do tancování může dát kus sebe, rozvine se v něm hudební sluch a estetické cítění, což je výhodné pro jeho případnou budoucí dráhu hudebního virtuóza či výtvarného umělce. 

O zábavu je v tanečním kroužku také skvěle postaráno. Dítě se zapojí do kolektivu, užívá si dovádění na známé písně, od těch s dětskou tematikou až po nejnovější hity. Někteří si oblíbí ladné a pomalé melodie, jiné strhne rytmus a energie rychlejších songů. 

Tancování je prokládáno protahovacími a lehkými posilovacími cvičeními, ale i hraním her a soutěžením. 

Tančení má pozitivní vliv také na psychickou stránku. Buduje zdravé sebevědomí dětí, naučí nebát se vystupovat na veřejnosti, bojovat s nervozitou a podporuje soutěžního ducha a správnou rivalitu. Často dokáže odvést myšlenky, rozptýlit mysl a odreagovat. A to nejdůležitější, tanec zlepšuje náladu a přináší vlnu radosti.

Napadla vás myšlenka, že tančení není pro kluky? Divili byste se, kolik užitečného si mohou odnést do života. V rámci tanečního páru se naučí komunikovat se slečnou, naučí se spolupracovat a hledat společně řešení. Naučí se, jak se chovat k ženám a být pravý gentleman, což se v dnešní době vidí stále méně. 

A že je tanec dokonalý pro každou slečnu parádnici? Máte pravdu... Pokud máte doma holčičku, která sní o dokonalých baletkách nebo princeznovském světě, splňte jí její sen. V krásných sukních a blýskajících se šatech se bude cítit jako opravdová princezna, či se dokonce sama může stát královnou tanečního parketu.Dále si můžete přečíst

MČR STT - Zase o stupeň výše

MČR STT - Zase o stupeň výše

Sportovní tanec15. března 2023
V sobotu 25. února se atmosféra pražského sálu Lucerna roztancovala v rytmu standardních tanců. Podobně jako na MČR LAT, i zde letos...
Vyhlášení ranklistu 2022

Vyhlášení ranklistu 2022

Sportovní tanec 3. února 2023
Český svaz tanečního sportu uspořádal 7. ledna každoroční kongres, v rámci kterého proběhlo také vyhlašování výsledků ranklistu za rok...