Zveřejněno 27. března 2022 v rubrice Zajímavosti

Tanečníci Ukrajině

Životy lidí na Ukrajině se znenadání změnily, už několik týdnů ve strachu očekávají, co přinese další den, přišli o domovy a jakoukoli jistotu. Jejich osudy nejsou lhostejné ani tanečníkům iDance studia. Mnohokrát se v minulosti sami vydali soutěžit na půdu Ukrajiny, měli tu čest soupeřit s ukrajinskými tanečními páry, či se spolu s nimi zdokonalovat na mezinárodních soustředěních. Rozhodli se aktivně pomoci nejen prostřednictvím podpory na sociálních sítích a nenechat své taneční přátele a všechny lidi v nouzi ve štychu.

Tanečníci Ukrajině

Dva dětské páry z Ukrajiny, jejichž rodiny utekly před tamější válkou, již mají možnost tancovat ve zlínské pobočce. Mohou se účastnit vedených tanečních lekcí, kde se zapojí do kolektivu dětí, které sdílejí stejné nadšení z tance. Válka způsobila už spoustu zásadních změn v jejich životech, iDance studio poskytlo taneční zázemí v naději, že tancování jim nepřestane přinášet radost a pomůže adaptovat se obtížné situaci.

Úspěšně se podařilo uspořádat také benefiční show, tentokrát v prostorech ostravské pobočky. Na akci se podílela široká řada členů celého iDance studia. Dne 25. března v 19 hodin přišlo vystoupení zhlédnout přes sto diváků. Vstupné bylo dobrovolné a celý výtěžek putoval na transparentní účet “Pomoc Ukrajině!” Nadačního fondu pomoci ve spolupráci s organizací ADRA. Celkem se podařilo vybrat téměř 40 tisíc Kč.

Atmosféra byla elektrizující. Mráz běhající po zádech a slzy dojetí nebyly výjimkou. Tanečníci vystoupili před publikum se sólovými tanečními show. Děti sekce Mini iDance se ukázaly se svým tanečkem Zootropolis a zaznamenaly velký obdiv obecenstva. Speciálně postavená formace “Survivor” v podání čtyř dospělých párů také vyburcovala publikum k bouřlivému potlesku. Celou benefici zakončilo společné vystoupení všech účinkujících. Choreografie nesoucí název “Heal The World” si vyžádala “standing ovation”, což nechalo jak publikum, tak i tanečníky naprosto bez dechu. 

Záměr tance se naprosto lišil od klasického soutěžení. Tančilo se pro dobrou věc. Proto to byl také pro tanečníky nezapomenutelný zážitek a akce v nich zanechala pocity jen těžko popsatelné slovy. 

Tancem pro Ukrajinu!

https://www.instagram.com/reel/CbkKOlpjJpH/?utm_source=ig_web_copy_link Dále si můžete přečíst

Vyhlášení ranklistu 2022

Vyhlášení ranklistu 2022

Sportovní tanec 3. února 2023
Český svaz tanečního sportu uspořádal 7. ledna každoroční kongres, v rámci kterého proběhlo také vyhlašování výsledků ranklistu za rok...
Úspěchy na soutěžích Brno Open

Úspěchy na soutěžích Brno Open

Sportovní tanec21. listopadu 2022
Druhá nejvyšší soutěž v seriálu světových soutěží - World Open se tentokrát uskutečnila v Brně!