Zveřejněno 9. dubna 2022

Mistrovství ČR ve Standardních tancích

Uplynuly sotva 4 měsíce od loňského mistrovství České republiky ve standardních tancích a páry se opět utkaly o co nejlepší umístění na šampionátu stejného formátu. Taneční rivalové z celé země se 26. února 2022 sjeli do nově zrekonstruované haly v Otrokovicích. Ambice byly veliké a výkony dechberoucí.

Mistrovství ČR ve Standardních tancích

Svou společnou taneční kariéru zde zahájil nově složený juniorský pár David Mikše a Zuzana Vojtášková. Jen po dvou týdnech intenzivního tréninku se jim podařilo probojovat do čtvrtfinále kategorie Junioři 2, kde obsadili konečné 15. místo.

Také do čtvrtfinále, ale již mezi mládežníky, se protančil pár Adam Polášek s Barborou Horňákovou. Z celkového počtu 41 párů dosáhli na 18. příčku.

V odpolední části se na parketě představily zase o něco starší a zkušenější taneční páry. Úroveň kategorie Do 21 let roste stále výše a setkáváme se zde s mnoha skvělými tanečníky. O tomto vypovídají i velmi těsné rozdíly v hodnocení. Ve finále jsme měli možnost sledovat také pár Dušan Kočař a Barbora Němcová, na úvod se divákům představili sólovou ukázkou tance slowfox a následně předvedli krásné výkony ve všech pěti tancích. Na základě hodnocení poroty se stali druhými vicemistry ČR a byli dekorováni bronzovými medailemi.

Jako zlatý hřeb večera se konala soutěž v kategorii Dospělí. Ani v této kategorii se neztratil pár Kočař - Němcová, který se zařadil do nejlepší desítky tanečníků v ČR. Ve finále hlavní kategorie se jako lvi prali Tomáš Přikryl se Sanelou Los Chovancovou. Díky speciálnímu formátu finálového kola jsme v jejich podání zhlédli dva sólové tance, jimiž byly valčík a slowfox. Soutěžící i diváci znali průběžné výsledky po každém tanci, a tak nebylo překvapením, že Tomáš se Sanelou obsadili výsledné 3. místo a také získali titul druhých vícemistrů ČR. 

Celé mistrovství se neslo v malinko pochmurnější náladě vzhledem k čerstvému dění na Ukrajině. Pro tanečníky bylo vystupování těžší než obvykle, mnozí vyjádřili svou solidaritu a podporu Ukrajině hezkým gestem - připnutím stužky v barvách ukrajinské vlajky na své kostýmy. 

Dále si můžete přečíst

Vyhlášení ranklistu 2022

Vyhlášení ranklistu 2022

Sportovní tanec 3. února 2023
Český svaz tanečního sportu uspořádal 7. ledna každoroční kongres, v rámci kterého proběhlo také vyhlašování výsledků ranklistu za rok...
Úspěchy na soutěžích Brno Open

Úspěchy na soutěžích Brno Open

Sportovní tanec21. listopadu 2022
Druhá nejvyšší soutěž v seriálu světových soutěží - World Open se tentokrát uskutečnila v Brně!