Zveřejněno 9. dubna 2022 v rubrice Sportovní tanec

Šampionát ČR v latinskoamerických tancích

Pražská Lucerna se předposlední březnovou neděli roztančila v rytmech latinskoamerických tanců. Sál se od brzkých ranních hodin hemžil tanečními páry z celé České republiky a k vidění bylo celkem pět věkových kategorií, počínaje Juniory 1 až po Dospělé. Páry se postaraly o napínavé souboje o tituly mistrů ČR a za podpory diváků předvedly excelentní taneční výkony.

Šampionát ČR v latinskoamerických tancích

Pražská Lucerna se předposlední březnovou neděli roztančila v rytmech latinskoamerických tanců. Sál se od brzkých ranních hodin hemžil tanečními páry z celé České republiky a k vidění bylo celkem pět věkových kategorií, počínaje Juniory 1 až po Dospělé. Páry se postaraly o napínavé souboje o tituly mistrů ČR a za podpory diváků předvedly excelentní taneční výkony.

Kategorie Junioři 2 se zúčastnil pár David Mikše - Zuzana Vojtášková. Podobně jako MČR ve standardních tancích bylo pro ně také MČR latiny první společnou soutěží v dané disciplíně. Svým výkonem se zařadili na 24. příčku. Je to pro ně skvělý odrazový můstek a těší se, že v budoucnu budou bojovat o další skvělá umístění.

Mezi mládežníky startoval pár Adam Polášek s Barborou Horňákovou. Tento mladý pár obsadil dělené 38. místo. 

Krátce po poledni se o slovo přihlásily taneční páry kategorie Do 21 let. Tito čerstvě plnoletí tanečníci nenechali atmosféru klesnout a divákům poobědovou siestu rozhodně nedopřáli. Energií to na parketě jen sršelo, ale ani přes to se neztratil pár Šimon Holaza a Jana Kirnigová, kteří patřili dokonce mezi nasazené páry, tancovali tak rovnou druhé kolo a umístili se na 13. místě, těsně před branami semifinále. Taktéž jako nasazený pár zde startovali Tomáš Kirnig s Klárou Konečnou, ti se protancovali do semifinále a poprvé se jim podařilo prolomit hranici nejlepší desítky a patřilo jim 8. místo. Nejen skvělý výkon, ale také novou image ukázal ve finále této kategorie Mario Kiršner s Adélou Golombovou. Pozornost celého sálu patřila jen jim, když se jako finalisté prezentovali sólovou ukázkou tance rumba. O fous jim utekla medaile a museli se spokojit se 4. místem z celkového počtu 35 párů. 

Poslední kategorie byla také nejpočetnější. V Dospělých tančilo celkem 60 párů, z čehož 8 jich reprezentovalo iDance studio a pěti z nich bylo dle umístění v ranklistu odpuštěno první kolo.

  • sourozenci Kristián a Sára Kudláčkovi - 45. místo
  • Šimon Holaza a Jana Kirnigová - 38. místo
  • Petr Otáhal a Adéla Broukalová - 36. místo
  • Tomáš Kirnig a Klára Konečná - 30. místo
  • Vitalii Shakmatov a Adriana Matýsková - 27. místo

Čtvrtfinále bylo již součástí večerního programu, jakožto ukázka toho nejlepšího z ČR. Zde se ukázal již dříve zmíněný mladý taneční pár Mario Kiršner s Adélou Golombovou, kterým patřila konečná 20. příčka v Dospělé kategorii. Ještě o něco výše na 16. místo dosáhli Lubomír Kozel a Adéla Siročáková.

 V pauzách mezi jednotlivými koly večerního programu se divákům představili novopečení mistři ČR z mladších kategorií, o kterých bylo rozhodnuto již dříve během dne. 

Kolem 21. hodiny vypuklo dlouho očekávané velké finále. Místo běžného počtu šesti párů se tentokrát na parketě ukázalo o jeden pár více. Postupně zatančil každý pár sólovou chachu, následovala společná samba a rumba, opět sólový tanec - tentokrát paso doble, celé finále bylo zakončeno společným jivem. Páry a diváci viděli průběžné hodnocení po každém tanci, a tak výsledné pořadí nebylo velkým překvapením, ale zážitek z finále byl neskutečný. Pár Tomáš Gál a Sabina Karásková potvrdili své umístění z minulých let a nadále se pyšní titulem vicemistrů České republiky pro latinskoamerické tance. Pro finálové kolo zvolila Sabina šaty v modro - žluté barvě, jako gesto pro vyjádření solidarity k dění na Ukrajině.

Pokud jste zmeškali toto mistrovství naživo, nesmutněte! Díky České televizi máte možnost zhlédnout reportáž (pod odkazem níže), kde jsou taneční výkony doplněny o speciální rozhovory nejen s mistry ČR, ale také s Tomášem a Sabinou, kteří se zde vyjádřili ke své nominaci na Světové hry 2022, o kterých se můžete také dočíst v dřívějším článku.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10171877043-tanec/222471291101001/

Dále si můžete přečíst

Vyhlášení ranklistu 2022

Vyhlášení ranklistu 2022

Sportovní tanec 3. února 2023
Český svaz tanečního sportu uspořádal 7. ledna každoroční kongres, v rámci kterého proběhlo také vyhlašování výsledků ranklistu za rok...
Úspěchy na soutěžích Brno Open

Úspěchy na soutěžích Brno Open

Sportovní tanec21. listopadu 2022
Druhá nejvyšší soutěž v seriálu světových soutěží - World Open se tentokrát uskutečnila v Brně!