Zveřejněno 9. dubna 2022 v rubrice Sportovní tanec

Šampionát ČR v latinskoamerických tancích

Pražská Lucerna se předposlední březnovou neděli roztančila v rytmech latinskoamerických tanců. Sál se od brzkých ranních hodin hemžil tanečními páry z celé České republiky a k vidění bylo celkem pět věkových kategorií, počínaje Juniory 1 až po Dospělé. Páry se postaraly o napínavé souboje o tituly mistrů ČR a za podpory diváků předvedly excelentní taneční výkony.

Šampionát ČR v latinskoamerických tancích

Pražská Lucerna se předposlední březnovou neděli roztančila v rytmech latinskoamerických tanců. Sál se od brzkých ranních hodin hemžil tanečními páry z celé České republiky a k vidění bylo celkem pět věkových kategorií, počínaje Juniory 1 až po Dospělé. Páry se postaraly o napínavé souboje o tituly mistrů ČR a za podpory diváků předvedly excelentní taneční výkony.

Kategorie Junioři 2 se zúčastnil pár David Mikše - Zuzana Vojtášková. Podobně jako MČR ve standardních tancích bylo pro ně také MČR latiny první společnou soutěží v dané disciplíně. Svým výkonem se zařadili na 24. příčku. Je to pro ně skvělý odrazový můstek a těší se, že v budoucnu budou bojovat o další skvělá umístění.

Mezi mládežníky startoval pár Adam Polášek s Barborou Horňákovou. Tento mladý pár obsadil dělené 38. místo. 

Krátce po poledni se o slovo přihlásily taneční páry kategorie Do 21 let. Tito čerstvě plnoletí tanečníci nenechali atmosféru klesnout a divákům poobědovou siestu rozhodně nedopřáli. Energií to na parketě jen sršelo, ale ani přes to se neztratil pár Šimon Holaza a Jana Kirnigová, kteří patřili dokonce mezi nasazené páry, tancovali tak rovnou druhé kolo a umístili se na 13. místě, těsně před branami semifinále. Taktéž jako nasazený pár zde startovali Tomáš Kirnig s Klárou Konečnou, ti se protancovali do semifinále a poprvé se jim podařilo prolomit hranici nejlepší desítky a patřilo jim 8. místo. Nejen skvělý výkon, ale také novou image ukázal ve finále této kategorie Mario Kiršner s Adélou Golombovou. Pozornost celého sálu patřila jen jim, když se jako finalisté prezentovali sólovou ukázkou tance rumba. O fous jim utekla medaile a museli se spokojit se 4. místem z celkového počtu 35 párů. 

Poslední kategorie byla také nejpočetnější. V Dospělých tančilo celkem 60 párů, z čehož 8 jich reprezentovalo iDance studio a pěti z nich bylo dle umístění v ranklistu odpuštěno první kolo.

  • sourozenci Kristián a Sára Kudláčkovi - 45. místo
  • Šimon Holaza a Jana Kirnigová - 38. místo
  • Petr Otáhal a Adéla Broukalová - 36. místo
  • Tomáš Kirnig a Klára Konečná - 30. místo
  • Vitalii Shakmatov a Adriana Matýsková - 27. místo

Čtvrtfinále bylo již součástí večerního programu, jakožto ukázka toho nejlepšího z ČR. Zde se ukázal již dříve zmíněný mladý taneční pár Mario Kiršner s Adélou Golombovou, kterým patřila konečná 20. příčka v Dospělé kategorii. Ještě o něco výše na 16. místo dosáhli Lubomír Kozel a Adéla Siročáková.

 V pauzách mezi jednotlivými koly večerního programu se divákům představili novopečení mistři ČR z mladších kategorií, o kterých bylo rozhodnuto již dříve během dne. 

Kolem 21. hodiny vypuklo dlouho očekávané velké finále. Místo běžného počtu šesti párů se tentokrát na parketě ukázalo o jeden pár více. Postupně zatančil každý pár sólovou chachu, následovala společná samba a rumba, opět sólový tanec - tentokrát paso doble, celé finále bylo zakončeno společným jivem. Páry a diváci viděli průběžné hodnocení po každém tanci, a tak výsledné pořadí nebylo velkým překvapením, ale zážitek z finále byl neskutečný. Pár Tomáš Gál a Sabina Karásková potvrdili své umístění z minulých let a nadále se pyšní titulem vicemistrů České republiky pro latinskoamerické tance. Pro finálové kolo zvolila Sabina šaty v modro - žluté barvě, jako gesto pro vyjádření solidarity k dění na Ukrajině.

Pokud jste zmeškali toto mistrovství naživo, nesmutněte! Díky České televizi máte možnost zhlédnout reportáž (pod odkazem níže), kde jsou taneční výkony doplněny o speciální rozhovory nejen s mistry ČR, ale také s Tomášem a Sabinou, kteří se zde vyjádřili ke své nominaci na Světové hry 2022, o kterých se můžete také dočíst v dřívějším článku.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10171877043-tanec/222471291101001/

Dále si můžete přečíst

Ostravské studio oslavilo  jeden rok!

Ostravské studio oslavilo jeden rok!

Zajímavosti11. května 2022
Již jeden rok se v Ostravě - Přívoze na ulici Korejská 14 schází skupina profesionálních tanečníků. 2. dubna 2021 se zde otevřela nová...
Připraveni reprezentovat ČR!

Připraveni reprezentovat ČR!

Sportovní tanec29. dubna 2022
Český svaz tanečního sportu uspořádal pro své svěřence dvoudenní soustředění s velmi nabitým programem. Zúčastnily se jej páry Národního...
Mistrovství ČR ve Standardních tancích

Mistrovství ČR ve Standardních tancích

9. dubna 2022
Uplynuly sotva 4 měsíce od loňského mistrovství České republiky ve standardních tancích a páry se opět utkaly o co nejlepší umístění na...
Tanečníci Ukrajině

Tanečníci Ukrajině

Zajímavosti27. března 2022
Životy lidí na Ukrajině se znenadání změnily, už několik týdnů ve strachu očekávají, co přinese další den, přišli o domovy a jakoukoli...