Zveřejněno 4. června 2022 v rubrice Sportovní tanec

iDance boduje u Austerlitz

Šlapanice u Brna, toto malé a klidné městečko hostilo dvoudenní maratón tanečních soutěží. 21.-22. května 2022 se v nové sportovní hale odehrálo Grand Prix Austerlitz. Na sobotní soutěže taneční ligy navázala v neděli soutěž mezinárodního měřítka a páry iDance studia se po celou dobu prezentovaly jen v nejlepším světle.

iDance boduje u Austerlitz

Na stupně vítězů taneční ligy v kategorii Dospělí standard dosáhl pár Dušan Kočař a Barbora Němcová, kteří si odvezli bronzovou medaili. 

Ve stejný den kolegové latináři také slavili úspěch, když celou soutěž vyhrál pár Tomáš Gál a Sabina Karásková. Do semifinále se probojoval ještě Šimon Holaza s Janou Kirnigovou. 

O páry bylo skvěle postaráno, byl zajištěn raut s občerstvením přímo na střeše budovy, páry tak doplnily energii po náročném dni, provedly analýzu výkonů a odpočaly si, aby se další den vrátily na taneční parket v plné síle!

V neděli byla startovní listina obohacena o taneční páry ze zahraničí. O účast na soutěžích International Open Dospělí, se špičkovou mezinárodní porotou, byl velký zájem. O tom svědčí i přítomnost několika párů z nejlepší světové padesátky, kterým je automaticky promíjeno první kolo. V latině Tomáš Gál se Sabinou Karáskou (jako 5. pár světa) také patřili mezi zmíněné nasazené taneční páry a suverénně propluli celou soutěží až na nejvyšší stupeň vítězů. Dále v této kategorii soutěžil Šimon Holaza s Janou Kirnigovou, kteří navázali na úspěch z předešlého dne a dotancovali až do čtvrtfinále na výslednou 21. příčku.

Třetí místo na WDSF International Open
Třetí místo na WDSF International Open

Ve standardu předvedli krásný výkon Tomáš Přikryl a Sanela Los Chovancová. Tento mladý taneční pár dosáhl díky kvalitě svého tance na třetí místo v soutěži, a odvezl si tak bronzové medaile. V semifinále bojoval ještě Dušan Kočař s barborou Němcovou a vytancovali si úctyhodné 10. místo.

Celá iDance taneční výprava nakonec vybojovala na Grand Prix Austerlitz četná vítězství, podobně jako před mnoha lety sám velký Napoleon Bonaparte zvítězil ve své, trochu jiné bitvě u Austerlitz.Dále si můžete přečíst

Vyhlášení ranklistu 2022

Vyhlášení ranklistu 2022

Sportovní tanec 3. února 2023
Český svaz tanečního sportu uspořádal 7. ledna každoroční kongres, v rámci kterého proběhlo také vyhlašování výsledků ranklistu za rok...
Úspěchy na soutěžích Brno Open

Úspěchy na soutěžích Brno Open

Sportovní tanec21. listopadu 2022
Druhá nejvyšší soutěž v seriálu světových soutěží - World Open se tentokrát uskutečnila v Brně!