Zveřejněno 8. června 2022 v rubrice Sportovní tanec

Taneční Superliga patří iDance

Seriál velmi prestižních soutěží taneční superligy pokračuje, pro tanečníky je to výzva a zároveň vždy netrpělivě očekávaná událost. Páry iDance studia nenechávají nic náhodě, pečlivě se připravují a jejich snaha se značně projevuje na výsledcích. Posuďte sami.

Taneční Superliga patří iDance

Ke konci dubna se STL (Super Taneční Liga) konala v Brně pod záštitou klubu Kometa Brno. Taneční páry tak rozvířily atmosféru v krásné, moderní hale univerzitního kampusu. Diváci sledovali úžasné výkony a více či méně napínavé taneční boje mezi tanečními páry juniorských až dospělých kategorií. A že bylo na co koukat!

Tanečně velmi nabité bylo finále hlavní kategorie Dospělí Standard a za iDance studio byly k vidění hned dva páry. Na 6. místě z celkového počtu 44 párů se umístil Dušan Kočař a Barbora Němcová. Ještě o něco výše mířili jejich kolegové Tomáš Přikryl se Sanelou Los Chovancovou, jimž se podařilo si vytancovat finální 2. příčku a obhájit tak pozici naprosté špičky v ČR.

Tento úspěšný den však nebyl zdaleka u konce! Nyní se na řadu dostala latina a i zde mělo iDance studio četné zastoupení. Těsně před branami finále na 7. a 8. místě skončily páry Kiršner - Golombová a Kozel - Siročáková. Ve finále si svým suverénním výkonem získal diváky i porotu pár Tomáš Gál a Sabina Karásková, kteří celou soutěž s přehledem vyhráli.

Na záznam z brněnské taneční Superligy se můžete podívat v iVysílání České televize pod tímto odkazem: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10171877043-tanec/322297371101003/

Superliga Mladá Boleslav STT- Foto Libor Makrlík


Další díl seriálu Taneční Superligy se odehrál o měsíc později, tentokrát v Mladé Boleslavi. Na rozdíl od televizních seriálů, zde další díl nemusí přinést velké drama a nečekané zvraty. iDance studio obhájilo své pozice a setrvalo na předních místech.

V kategorii Dospělí Standard se tentokrát Tomáš Přikryl se Sanelou Los Chovancovou stali králem a královnou soutěže a odvezli si cenné zlaté medaile. Stejná kategorie, ale tentokrát latina, patřila opět tanečnímu páru Tomáš Gál a Sabina Karásková, pro něž byla tato soutěž součástí přípravy na vrchol sezóny, a to Světové hry v USA.

V rámci této druhé nejprestižnější soutěže rozhodně pro iDance páry platí slavný citát Julia Caesara: "Veni, Vidi, Vici." (Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem.) Mimo jiné měla soutěž pro tanečníky ještě přidanou hodnotu díky krásnému prostředí ŠKODA muzea.

Superliga Mladá Boleslav LAT- Foto Libor MakrlíkDále si můžete přečíst

Vyhlášení ranklistu 2022

Vyhlášení ranklistu 2022

Sportovní tanec 3. února 2023
Český svaz tanečního sportu uspořádal 7. ledna každoroční kongres, v rámci kterého proběhlo také vyhlašování výsledků ranklistu za rok...
Úspěchy na soutěžích Brno Open

Úspěchy na soutěžích Brno Open

Sportovní tanec21. listopadu 2022
Druhá nejvyšší soutěž v seriálu světových soutěží - World Open se tentokrát uskutečnila v Brně!