Zveřejněno 15. června 2022 v rubrice Sportovní tanec

Z mládežnické kategorie rovnou na Mistrovství Evropy dospělých!

Dušan Kočař a Barbora Němcová, tento sympatický pár kategorie Do 21 let měl tu možnost reprezentovat Českou republiku na Mistrovství Evropy ve standardních tancích pro rok 2022. Ale pozor! Rovnou v hlavní, dospělé kategorii! Byl tak jedním z nejmladších účastníků této titulární soutěže.

Z mládežnické kategorie rovnou na Mistrovství Evropy dospělých!

Původně byl na ME STT 2022 však nominován jiný pár také z iDance studia. Tomáš Přikryl se Sanelou Los Chovancovou bohužel museli nominaci odříct kvůli neodkladným studijním povinnostem. Místo se tak uvolnilo dalšímu párů v pořadí, právě Dušanovi s Bárou. 


Společně se svým koučem Jiřím Pohlodkem odletěli do rumunské Bukurešti, kde se dne 28. května mistrovství Evropy konalo. Tancovalo se v nádherných prostorách Paláce Parlamentu (přezdívaném Palác lidu), což je pravděpodobně druhá největší administrativní stavba světa. Na jednom parketě se potkali s nejlepšími páry tanečního světa a taková příležitost se naskytne jednou za život. Pro Dušana s Bárou byla velká čest moci reprezentovat Českou republiku na soutěži takového měřítka. Patřilo jim výsledné 46. místo z 54 párů a zklamaní rozhodně nejsou. Se svým výkonem jsou spokojeni jak tanečníci, tak i jejich trenér, a na celou událost budou dlouho vzpomínat. 

Mistrovství Evropy absolvovali v doprovodu svého trenéra Jiřího Pohlodka

Za Českou republiku byl nominován ještě jeden pár, a sice Martin Mestek s Annou Starečkovou, kteří se protančili do čtvrtfinále s konečným 20. místem. Celou soutěž vyhrál a titul mistrů Evropy získal špičkový taneční pár z Litvy, Evaldas Sodeika a Ieva Zukauskaite. Dále si můžete přečíst

Vyhlášení ranklistu 2022

Vyhlášení ranklistu 2022

Sportovní tanec 3. února 2023
Český svaz tanečního sportu uspořádal 7. ledna každoroční kongres, v rámci kterého proběhlo také vyhlašování výsledků ranklistu za rok...
Úspěchy na soutěžích Brno Open

Úspěchy na soutěžích Brno Open

Sportovní tanec21. listopadu 2022
Druhá nejvyšší soutěž v seriálu světových soutěží - World Open se tentokrát uskutečnila v Brně!