Zveřejněno 26. června 2022 v rubrice Zajímavosti

iDance taneční studio se zapojilo do projektu Sportování v mateřských školách

Ve Zlíně se tento školní rok rozjel nový projekt s názvem Sportování v MŠ. Děti předškolního věku se pravidelně scházejí na sportovní hale Zelené, kde jsou pod vedením profesionálních sportovních klubů učeny různým sportům a zapojovány do pohybových aktivit. Také iDance studio je součástí projektu a naši lektoři pravidelně tancují se skupinkou dětí.

iDance taneční studio se zapojilo do projektu Sportování v mateřských školách

Na tanečních hodinách se společně tancuje do rytmu dětských a známých písní, ale také je podporován soutěžní duch a zdravá rivalita v podobě týmových her. Není opomenuta ani velmi potřebná regenerace těla, kterou přináší krátké protahovací cvičení. Děti se po celou dobu skvěle baví, dovádí a zároveň posilují své koordinační schopnosti.

Cílem projektu Sportování v Mateřských školách je zajistit všestranné pohybové schopnosti a dovednosti, podporovat zdraví, radost a kreativitu děti a vytvořit předpoklady pro pozdější sportovní realizaci. Projekt byl založen Sportovním klubem basketbalu Zlín, se zaměřením na pohybové hry, a funguje již 8.rokem.

Mimo taneční sport se děti v rámci projektu setkávají například s basketbalem, fotbalem, gymnastikou, atletikou, tenisem, házenou, hokejem nebo volejbalem a mnoha dalšími aktivitami. Sportovní kluby se pravidelně střídají a děti tak nejsou ochuzeny o žádný ze sportů, ani si nemusejí složitě vybírat. Nabydou základních dovedností v každém z nich a tak mají lepší startovní pozici pro volbu následné kariéry. Cílem projektu je také odvést děti od trendů dnešní počítačové doby a podpořit jejich zdraví a fyzickou zdatnost, což určitě každý rodič ocení!

Dobrou zprávou je, že v projektu se bude pokračovat i v následujícím školním roce a to ještě ve větší míře, protože se do projektu chtějí zapojit i školky, které tento školní rok s dětmi projekt neabsolvovali. 

Dále si můžete přečíst

Vyhlášení ranklistu 2022

Vyhlášení ranklistu 2022

Sportovní tanec 3. února 2023
Český svaz tanečního sportu uspořádal 7. ledna každoroční kongres, v rámci kterého proběhlo také vyhlašování výsledků ranklistu za rok...
Úspěchy na soutěžích Brno Open

Úspěchy na soutěžích Brno Open

Sportovní tanec21. listopadu 2022
Druhá nejvyšší soutěž v seriálu světových soutěží - World Open se tentokrát uskutečnila v Brně!