Zveřejněno 11. ledna 2023

Mistrovství světa Do 21 let - tanec, emoce, zkušenosti

Podzim byl pro tanečníky časem mnoha mezinárodních titulárních soutěží. Začátkem listopadu se v rumunském městě Sibiu konalo Mistrovství světa kategorie Do 21 let v latinskoamerických tancích.

Mistrovství světa Do 21 let - tanec, emoce, zkušenosti

Jednalo se o otevřené mistrovství, proto zde mohlo tancovat více než jen dva nejlepší páry za každou zemi a startovní pole tak bylo opravdu nabité. Porovnat se zde přijelo celkem 88 tanečních párů z více než třiceti zemí. Za Českou republiku tancovalo 5 tanečních párů, z toho 3 byly dokonce z iDance studia!

S vysokým cílem, nasazením a špičkovou formou přijeli do Sibiu Mario Kiršner s Adélou Golombovou. Tento mladý a ambiciózní pár už měl se soutěží stejného formátu zkušenosti z předešlého roku, a tak se mohli pořádně připravit. Podali své životní výkony, bojovali až do samého konce, bohužel však zůstali malinký kousíček před branami svého vysněného semifinále. Slzy zklamání z výsledného 14. místa a jednoho chybějícího křížku však brzy nahradily slzy dojetí díky neskonalé podpoře trenérů, kteří na ně byli neskutečně pyšní a celou soutěž prožívali s nimi. 

Dalšími tanečními páry účastnícími se tohoto mistrovství byl Šimon Holaza a Jana Kirnigová (59/88) a také nově složený pár Lukáš Hošek a Klára Konečná (60/88). Pro oba páry bylo tancování na tak velké taneční události ohromnou zkušeností a zároveň premiérou na světové titulární soutěži.

Pro zajímavost nutno zmínit, že na soutěž celá skupina cestovala letecky a pro některé členy to znamenalo první let života. A jako bonus si mohli zažít krásnou předadventní atmosféru jednoho z překrásných rumunských měst.

Na závěr nesmí chybět šest obrovských, významných slovíček “DĚKUJEME” za každého z tanečníků, která patří trenérům Tomáši Gálovi a Sabině Karáskové. Byli ochotni celou soutěž absolvovat se svými páry, na vše dohlédli a hlavně páry připravili a podporovali. To vše v jejich nabitém programu v rámci přípravy na vlastní šampionáty, o kterých se dočtete v následujícím článku.Dále si můžete přečíst

MČR STT - Zase o stupeň výše

MČR STT - Zase o stupeň výše

Sportovní tanec15. března 2023
V sobotu 25. února se atmosféra pražského sálu Lucerna roztancovala v rytmu standardních tanců. Podobně jako na MČR LAT, i zde letos...
Vyhlášení ranklistu 2022

Vyhlášení ranklistu 2022

Sportovní tanec 3. února 2023
Český svaz tanečního sportu uspořádal 7. ledna každoroční kongres, v rámci kterého proběhlo také vyhlašování výsledků ranklistu za rok...